Негативна ціна на нафтуНегативна ціна і раніше зустрічалася на енергетичному ринку, але це було прерогативою «зеленої енергії». Тепер ми входимо в період, коли не здивуєш негативною ціною і на нафту. Перший дзвінок для ринку пролунав наприкінці березня, коли нафта марки Wyoming Asphalt Sour була передана покупцям з доплатою, яка доходила до 47 центів за барель. Виробники цієї нафти не мають виходу до моря, тому обмежені в можливостях зберігання і транспортування.


Вчора ми побачили негативну ціну на нафту марки WTI перед експірації контрактів. Безумовно, це тимчасове явище і WTI не торгуватиметься з негативною ціною, а справа в нюансах досить складних фінансових інструментів, але ця ситуація ще раз нагадала інвесторам, що на ринку надлишок продукції і дефіцит нафтосховищ.


Сьогодні ми бачимо зниження ціни і на Brent – 22.83 $ (-11.11%). Ринок переляканий вчорашньої ситуацією, а експірація травневих ф’ючерсів по Brent через тиждень. Багато аналітиків прогнозують падіння котирувань нижче 20 $.

ОТРИМАТИ КРЕДИТ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *