Як скористатись КЕП на ID-картці?


Сьогодні Міністерство цифрової трансформації України поділилася інформацією про те як безкоштовно отримати Кваліфікований електронний підпис (КЕП) на ID-картку


З лютого громадяни України, які досягли 18 років, можуть безкоштовно отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП) на ID-картку. Особисті ключі до підпису зберігаються на безконтактному електронному носії (чіпі).


  • Навіщо він потрібен?

Завдяки КЕП на ID можна отримувати адмінпослуги, укладати угоди, здійснювати банківські операції, оформлювати доручення онлайн.


  • Чи безпечно використовувати підпис на ID?

Так, КЕП гарантує конфіденційність. Код доступу до нього (ПІН2) знає виключно громадянин. Без коду жодна інша особа не може отримати підписану вами інформацію. А скопіювати КЕП з ID-картки на флешку чи інший електронний носій неможливо.


  • Як скористатись КЕП на ID?

Потрібно мати зчитувач інформації, який підключається до ПК чи смартфону з підтримкою технології NFC та програмне забезпечення відповідно для вашої платформи – Windows, MacOS, Android чи IOS.

Але вже влітку усі власники смартфонів з технологією NFC зможуть використовувати такий підпис через додаток Дія. Це буде набагато зручніше.


  • Чи можна отримати КЕП на ID під час карантину?

Так, у АЦСК Міністерства внутрішніх справ. Але необхідно записатись по телефону і перебувати у приміщенні в масці. Контакти тут: https://ca.mvs.gov.ua/

ОТРИМАТИ КРЕДИТ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *