Що таке кредитна історія, як її дізнатися та виправити

Кредитна історія (кредитний рейтинг) позичальника – це блок даних, в якому вказана інформація про діючі заборгованості і про погашені кредити. Якщо позичальник знає свою кредитну історію, він може тверезо оцінювати шанси на отримання нової позики.

Як дізнатися свою кредитну історію безкоштовно: 3 надійних способа

База даних про всі кредити формується офіційною службою – Українським бюро кредитних історій. УБКІ співпрацює практично з усіма фінансовими організаціями України. Можливість перевірити кредитну історію є у всіх громадян нашої країни. Дізнатися свою кредитну історію самостійно можна в режимі онлайн безкоштовно, але всього лише 1 раз на рік або заплативши невелику суму.


Дізнатися свою кредитну історію можна декількома способами:

  • на сайті УБКІ;
  • в МБКІ (Міжнародного бюро кредитних історій);
  • в Приват24.

Розглянемо докладніше:

  1. На сайті УБКІ один раз на рік позичальник може дізнатися кредитну історію онлайн безкоштовно. Для цього потрібно просто зареєструватися на інтернет-сторінці https://www.ubki.ua/ та створити запит на довідку, вибравши відповідну опцію. Сервіс надає можливість перевірити кредитну історію та рейтинг, дізнатися, чи є ваше ім’я у списку виконавчих написів, а також підписатися на миттєві сервісні оповіщення від бюро за допомогою чат-бота @ubkibot в телеграмі або в вайбері. Потрібно просто вибрати варіант зручного електронного помічника та слідувати за підказками.

Для отримання паперової версії довідки з мокрою печаткою необхідно відправити на адресу організації заяву з проханням про надання необхідної інформації. Форму цього документа можна скачати на сайті УБКІ. До заяви потрібно додати ксерокопію 1 і 2 сторінок паспорта, а також розділу з пропискою. Крім того, слід зробити і копію ІПН. На всіх ксерокопіях слід поставити число і свій підпис. Лист з перерахованими паперами потрібно відправити поштою на адресу ТОВ «Українське бюро кредитних історій»: 01001, м.Київ, вул.Грушевського, 1-д.


За регламентом організація повинна надати відповідь протягом двох днів з моменту отримання заяви. Довідка про стан кредитної історії буде відправлена також, поштою, рекомендованим листом (воно вручається адресату особисто в руки, за умови наявності підпису).


Перший раз довідка в паперовому вигляді надається безкоштовно. Якщо протягом року буде потрібне повторне отримання такого документа (як електронної версії, так і паперової), за його оформлення потрібно буде заплатити 50 грн.

  1. Доступ до кредитної історії можна отримати через сайт МБКІ в режимі online. За обробку одного запиту потрібно заплатити 25 грн. (включаючи ПДВ). Отримання онлайн-виписки не має на увазі відправку відповіді поштою.

Також позичальник може звернутися за отриманням витягу з інформацією про свою кредитну історію безпосередньо в офіс МБКІ. Паперовий документ надається безкоштовно протягом двох робочих днів з моменту надходження запиту.

  1. Доступ до інформації Українського бюро кредитних історій можна отримати також за допомогою інтернет-банкінгу Приватбанку та додатку Privat24. Позичальнику надається можливість перевірки актуальної інформації в будь-який час.

Потрібно увійти в особистий кабінет (на сайті або з додатку), відкрити розділ «Мої рахунки» та вибрати пункт «Кредитна історія». Послуга платна: 50 гривень. Після оплати необхідної суми позичальник отримує детальний звіт по всіх договорах, оформлених на його ім’я, а також дані про поточні показники кредитного рейтингу.


Цю ж інформацію можна отримати і в терміналі Приватбанку. Послідовність дій для формування виписки аналогічна.


Крім трьох перерахованих, є ще один спосіб отримання інформації. Можна використовувати спеціальний додаток «Кредитна історія». Є два варіанта цього софта (для системи Android і для IOS), тож отримати таку послугу може будь-який власник електронного гаджета. Вартість довідки – 50 грн.


Крім довідки про кредитну історію, можна замовити платну послугу «Статус-контроль». Вона дозволяє відстежувати будь-які зміни історії, в т.ч. запобігати шахрайські дії при спробі оформлення кредиту на ваше ім’я третіми особами (наприклад, в разі крадіжки документів або отримання доступу до особистих даних третіми особами). Крім того, базуючись на кредитній історії позичальника та вимогах кредиторів, цей сервіс допомагає підбирати оптимальні програми кредитування.Кредитний рейтинг. Навіщо його перевіряти?

Навіть якщо ви хоча б один раз брали кредит, автоматично формується ваш кредитний рейтинг. Цей показник благонадійності позичальника змінюється в кращу сторону кожен раз, коли ви погашаєте кредит у встановлені договором позики терміни. І знижується, в разі несвоєчасних виплат.


І банки і МФО враховують кредитний рейтинг при аналізі інформації про позичальника. Цей показник безпосередньо впливає на прийняття рішення. Хороший рейтинг дозволяє позичальникові розраховувати на більшу суму позики і на менший відсоток. Поганий – пряма причина відмови в кредиті.


Важливо знати, що на відміну від кредитної історії, дані про рейтинг включають в себе особливі критерії банку: позичальникові додатково надається інформація про суму позики, на яку він може претендувати на даний момент.


Як дізнатися кредитну історію іншої людини

Від УБКІ позичальник не може отримати інформацію про кредитну історію іншої людини, оскільки при запиті даних потрібно підтвердити особистість. Тому дізнатися кредитну історію людини, якщо це не ви особисто, не вийде.

Як виправити кредитну історію, якщо ви в чорному списку?

Не варто думати, що погана кредитна історія ставить хрест на отриманні позик в будь-яких кредитних організаціях. Це не так: МФО видають позички позичальникам навіть з дуже низьким рейтингом.


Так, це можуть бути невеликі суми, видані на нетривалий термін. Однак багато організацій, що надають послуги мікрокредитування, йдуть назустріч клієнтам в складній ситуації та готові допомогти їм виправити кредитну історію за допомогою мікропозик. Головне завдання позичальника в такій ситуації – не посилювати своє становище та вчасно розраховуватися з кредитором.


Від пропозицій виправити кредитну історію за гроші потрібно відмовитися, оскільки максимум, що вам можуть запропонувати, – це перегляд свого кредитного іміджу та шляхи його виправлення. При бажанні все це можна зробити самостійно, прочитавши наші поради.


Як очистити кредитну історію

Повністю очистити кредитну історію неможливо. Якщо вона погана, її не можна видалити, але можна виправити. Для цього потрібно:

  • сумлінно та своєчасно оплачувати всі активні позики;
  • якомога швидше погасити прострочений/і кредит/и;
  • скористатися послугою реструктуризації, щоб виплачувати борг частинами за встановлений період часу.

На виправлення кредитної історії може знадобитися тривалий час, однак якщо чітко виконувати рекомендації, вчасно погашати діючі позики та не потрапляти в прострочення, все-таки вийде позбутися іміджу несумлінного позичальника. І першим кроком до цього буде уважне вивчення своєї кредитної історії.

Важливо розуміти, що при наявності непогашеної (а тим більше простроченої!) заборгованості перед банками або МФО далеко не завжди можна розраховувати на схвалення нової заявки на отримання кредитних коштів. 80% відмов зумовлено саме поганою кредитною історією. Крім того, актуальна інформація про стан кредитної історії дозволяє запобігати шахрайським діям з особистими даними позичальника.


гаряча пропозиція

Рейтинг

0,01%
ставка
в день

до 10 000
максимальна
сума

гаряча пропозиція

Рейтинг

0,01%
ставка
в день

до 15 000
максимальна
сума

гаряча пропозиція

Рейтинг

0,01%
ставка
в день

до 15 000
максимальна
сума

гаряча пропозиція

Рейтинг

0,01%
ставка
в день

до 9 000
максимальна
сума


швидкий кредит на карту взяти кредит під 0 нові мфо 2020 кредит онлайн без відмов миттєва позика кредит за 5 хвилин


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *