Що буде якщо не платити кредит

Взяти споживчий кредит – не така вже й складне завдання. Але от не завжди і не у всіх виходить своєчасно віддати борг банку чи іншої фінансової установи. Спробуємо розібратися, що мається на увазі під відповідальністю за несплату кредиту, в чому різниця між ухиленням від сплати позики і неможливістю розрахуватися з боргами. А також поговоримо про те, чи може боржник за кредитом перестати повертати позику, і чи буде це вважатися грубим порушенням чинного законодавства.

Що буде якщо не платити кредит банку

Якщо позичальник вчасно не повертає кредит, він виходить на прострочення. Це порушення умов договору – відповідно, банк нараховує пеню і штрафи. Пеня “капає” за кожен день прострочення, виливаючись у істотні суми у разі тривалого ухилення від сплати боргу. Однак потрібно знати, що її розмір не повинен перевищувати співвідношення облікової ставки НБУ від суми заборгованості.

У деяких випадках договір передбачає одночасне застосування обох неустойок. Якщо в кредитній угоді прописані саме такі умови, сума заборгованості перед банківською організацією зростає як на дріжджах.

Крім того від банку постійно надходять дзвінки на контактні номери телефонів клієнта і приходять листи з нагадуванням про необхідність погашення заборгованості. У них вказується розмір боргу на момент складання листа, терміни погашення, можливі способи його оплати і контакти для зв’язку з банком.

Якщо клієнт ніяк не реагує на дзвінки і листи, не йде на контакт з кредитором, банк ініціює підготовку позову. Юристи складають документ, який прямує до виконавчих органів, які мають повноваження в разі потреби заарештувати майно боржника і здійснити конфіскацію застави (якщо це передбачено договором) на користь позивача.

До неплатнику можуть прийти представники колекторської фірми. Вони, як правило, чинять психологічний тиск на позичальника і членів його сім’ї. Чим загрожує відмова від повернення кредитних грошей банку? Зіпсованої кредитної історією, попаданням в Реєстр боржників (в чорний список неблагонадійних позичальників), неможливістю отримати кредит в фінансових установах. Якщо справа дійде до суду, по відношенню до боржника може бути винесено рішення про неможливість виїзду за кордон до тих пір, поки від не розрахується з кредитором.

Чи можна не платити банку-банкруту

А як себе вести позичальникові, якщо його кредитор збанкрутував? Чи можна законно не платити кредит банку-банкруту? На жаль немає. Справа в тому, що якщо фінансова компанія оголошує себе банкрутом, активні позики її клієнтів можуть бути викуплені іншою організацією. Якщо це відбувається, позичальнику надсилається лист, в якому його повідомляють про зміну кредитора.

Теоретично позичальник може не виплачувати поточну суму заборгованості банку-банкруту, однак нова компанія-кредитор може подати на неплатника до суду. Виграти таку справу практично неможливо, так як клієнта повідомили про те, що з певного моменту він повинен віддавати свій поточний борг іншої фінансової установи.

У банку забрали ліцензію: можна не платити?

Позбавлення ліцензії означає, що банк з певного моменту не має права продовжувати будь-яку фінансову діяльність. Як вже було сказано, вважати, що можна не гасити заборгованість, вважаючи, що не наслідків несплати кредиту, – це помилкове судження. Оскільки активи банку-банкрута передані ліквідатору (третій особі), платежі за кредитом позичальник повинен перераховувати на рахунок нового кредитора.

В офіційному листі-повідомленні, яке надсилається боржнику, нерідко може міститися прохання про повне дострокове погашення наявної заборгованості. Але така постановка питання вважається незаконною: клієнт повинен регулярно вносити платежі згідно з графіком, який був частиною договору, підписаного зі старим (початковим) кредитором.

А якщо не платити по кредиту, то до позичальника будуть застосовані перераховані вище санкції – пеня і штрафи. А в разі тривалого ухилення від сплати боргу – подача позовної заяви до уповноважених органів. Тобто “кинути” банк не вийде.

Крім того, інформація про неблагонадійному клієнта передається в Бюро кредитних історій. А цей фактор вкрай негативно впливає на кредитний рейтинг клієнта. Найсерйознішими вважаються прострочення понад 90 днів: краще до цього справа не доводити.Що буде якщо не платити онлайн-кредит в МФО

Якщо клієнт не працевлаштований, працює неофіційно і у нього немає можливості (або бажання) позичати гроші у родичів, друзів і знайомих, то кредит в МФО – найбільш реальний варіант отримання необхідної суми. Мікрокредітной організації видають позики швидко, зручним способом (перерахуванням грошей на карту) і без довідки про доходи.

Як правило, стандартна процентна ставка за користування грошима становить не більше 2% в день. Новим клієнтам МФО видають безпроцентні позики (за фактом під 0,01% в день). Це вигідно, тому багато в разі необхідності користуються послугами саме таких кредиторів.

Однак на практиці не все справляються зі своїми кредитними зобов’язаннями, в тому числі і з об’єктивних причин. Хтось вирішує не віддавати кредит зовсім, тим самим потрапляючи в список проблемних позичальників. Як же МФО працюють з такими клієнтами?

 1. SMS-нагадування
  При реєстрації в МФО клієнт вказує свій контактний номер телефону. На нього приходять смс-оповіщення про наближення дати погашення, а також інформація про необхідність погасити заборгованість в разі прострочення. Чим більше термін заборгованості, тим частіше приходять повідомлення.
 2. Комунікація з контактними особами і членами сім’ї позичальника
  Якщо не платити мікропозик, МФО може використовувати в якості методу тиску на боржника формування негативної громадської думки про нього. Контактним особам, чиї номери телефонів також були вказані в момент реєстрації заявки на отримання кредиту, членам сім’ї, колегам по роботі, можливо, що і сусідам за місцем прописки будуть надходити дзвінки та повідомлення з проханням переконати несумлінного клієнта повернути борг.
 3. Листи
  Якщо позичальник тривалий час не повертає кредитні кошти, співробітники МФО готують і відправляють на адресу, вказану в анкеті, офіційний лист з мокрою печаткою. У ньому міститься вимога погасити борг по кредиту та сплатити суму нарахованого штрафу. Якщо клієнт ніяк не реагує на повідомлення про втрату чинності, лист відправляється повторно.
 4. Колектори
  Якщо сума боргу перед компанією зростає, а позичальник ніякими способами не виходить на контакт з кредитором, незважаючи на численні попередження, мікрофінансових організація звертається за допомогою колекторів, тобто до фахівців, які займаються проблемними кредитами. Завдання колекторської фірми – “вибити” борг.
 5. Судовий позов
  До суду МФО звертаються вкрай рідко, оскільки питання врегулювання повернення боргу, по-перше, займає багато часу, а по-друге, вимагає зайвих витрат. До цього заходу вдаються, як правило, тільки в тому випадку, якщо борг занадто великий.

Взагалі не платити онлайн-кредити – не вихід. Щоб погасити навис борг і виправити кредитну історію, можна спробувати звернутися в нову МФО. Зазвичай новачки ринку мікрокредитування більш лояльні і готові закрити очі навіть на непогашений кредит / кредити і низький рейтинг позичальника, оскільки потребують розширення власної бази постійних клієнтів. Новий онлайн-кредит може допомогти вирішити ситуацію з поточним боргом (як буде можливість зробити пролонгацію, щоб призупинити нарахування штрафів).

Чого не мають право робити колектори по закону

Якщо не платити онлайн-кредит тривалий час, справа може дійти до спілкування з колекторською фірмою. Про колекторах ходить багато міфів, тому озвучимо те, що вони не мають право робити по закону:

 • чинити психологічний тиск, ображаючи, принижуючи, погрожуючи заподіянням шкоди майну, здоров’ю та життю боржника і членів його сім’ї;
 • використовувати фізичну силу, наносити матеріальної шкоди, в т.ч. майну;
 • розкривати інформацію про заборгованість третім особам (тобто колектор може шукати боржника через його близьких, але права на розголошення конфіденційних даних про суму боргу і терміни він не має, тим більше він не має права публічно повідомляти про проблеми позичальника в оголошеннях на під’їзді, в повідомленнях на вайбер і т.д.);
 • давати завідомо неправдиву інформацію, наприклад, представлятися службовцям держорганів, завищувати суму боргу і т.п.

Якщо не платити мікрокредит, уникнути неприємних ситуацій складно. Тому коли виникають складнощі зі своєчасним погашенням, обумовлені об’єктивними причинами, питання обов’язково потрібно обговорювати, вести з кредитором переговори, шукати взаємовигідні шляхи вирішення ситуації.

Краще прямо і чесно розповісти про ситуацію, що склалася, яка привела до виникнення прострочення і неможливість внесення платежів за графіком, по можливості надати докази. Отримавши від клієнта таку інформацію банк або МФО, напевно зможуть піти назустріч клієнтові, запропонувавши лояльні умови поступового погашення боргу. Це може бути зниження ставки по кредиту, продовження терміну дії договірних зобов’язань, списання частини боргу і т.д.


гаряча пропозиція

Рейтинг

0,01%
ставка
в день

до 10 000
максимальна
сума

гаряча пропозиція

Рейтинг

0,01%
ставка
в день

до 15 000
максимальна
сума

гаряча пропозиція

Рейтинг

0,01%
ставка
в день

до 15 000
максимальна
сума

гаряча пропозиція

Рейтинг

0,01%
ставка
в день

до 9 000
максимальна
сума


швидкий кредит на карту взяти кредит під 0 нові мфо 2020 кредит онлайн без відмов миттєва позика кредит за 5 хвилин


ОТРИМАТИ КРЕДИТ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *