Кешбек сервіси України і як вони працюють

Ми живемо в епоху активного розвитку інтернету і вже зараз більша частина всіх покупок відбувається саме через цей канал. Магазини та банки активно працюють над створенням нових ефективних способів залучення клієнтів. До них відносяться і кешбек сервіси, які дозволяють заощадити певний відсоток коштів на шопінг в інтернеті і при безготівковому розрахунку банківською картою. Тобто ми робимо покупку і нам повертають частину вартості у вигляді бонусів або готівки. Погодьтеся, що звучить чудово, але чи можна довіряти cashback сервісам і банкам? Чи не є це черговим маркетинговим прийомом, щоб заманити довірливих покупців? Давайте розбиратися разом.

Що таке Кешбек (Cashback)?

Кешбек це повернення частини коштів від оплати покупок банківською картою. Кошти повертаються у вигляді бонусів або грошей, які далі можна використовувати для оплати покупок і послуг, змінювати на бонуси всередині сервісу або перевести в готівку. В даний момент найбільшою популярністю користуються 2 види кешбека:

 • банківська карта з кешбеком, яка мотивує Вас користуватися безготівковим розрахунком;
 • спеціалізовані кешбек сервіси, які повертають гроші на карту або електронний гаманець.

Кешбек на банківську карту забезпечує сам банк і повертає кошти у вигляді будь-яких бонусів (наприклад, додаткових миль для польотів) або грошових коштів прямо на карту. При цьому банки самі призначають розмір бонусів що повертаються, а також місця, де ці бонуси можна отримати при розрахунку. Найчастіше це:

 • роздрібні магазини;
 • різні салони послуг;
 • АЗС та СТО;
 • готелі та авіакомпанії;
 • кафе та інші розважальні заклади.

У вартість всіх товарів і послуг заздалегідь закладені витрати на рекламу, яка необхідна для залучення клієнтів. У випадку з кешбеком рішення просто геніальне – відразу повертати покупцеві частину закладених на рекламу коштів. Таким чином заробляє і магазин, і банк, якому магазин виробляє відрахування за клієнта, і сам кінцевий покупець. В кінцевому підсумку все залишаються у виграші. А особливо банк, який мотивує клієнтів використовувати безготівковий розрахунок карткою, завдяки чому частина грошей залишається на карті і банк може їх «пускати в діло» (видавати кредити і т.п.). Звичайно, різні банки повертають різні бонуси і співпрацюють з різними партнерами, тому рекомендуємо уважно вивчити всі пропозиції на ринку перед оформленням карти з Кешбек.

Але не всім підходить пропозиція від банків, так як не всі їх партнери можуть бути Вам цікаві. А якщо 2 Ваших улюблених магазини співпрацюють з різними банками? А навіщо Вам знижка на АЗС, якщо і машини немає? Погодьтеся, що було б набагато зручніше, якби кешбек з улюблених інтернет-магазинів приходив на один і той же рахунок і без посередництва банку. Але на відміну від банків, самі інтернет-магазини не надають послугу кешбек, адже Ви і так вже зайшли до них на сайт, а значить реклама зробила свою справу. Невже повчити Кешбек в Україні можна тільки використовуючи спеціальну банківську карту? На щастя, відповідь – ні!


Как работает кешбек сервис?

Для тих з нас, хто постійно здійснює покупки в різних інтернет-магазинах і любити заощадити створені спеціальні cashback сервіси. Їх діяльність, на відміну від банків, спрямована тільки на залучення клієнтів в інтернет-магазини і виплату кешбек своїм клієнтам. Схема роботи така ж як, ми вже розглядали. Замість того, щоб витрачати на рекламу товару більше грошей продавці співпрацюють з Кешбек сервісами і відраховують їм відсоток від вартості проданого товару. А другі, в свою чергу, проводять відрахування покупцям, які скористалися їх послугами. У цьому випадку кінцевий покупець отримує значно більше:

 • величезний вибір інтернет-магазинів (деякі компанії співпрацюють з тисячами партнерів);
 • високий відсоток виплат;
 • зручність при виведенні коштів;
 • численні акції, при яких відсоток кешбек зростає додатково.

Ви напевно встигли задуматися про те, що все дуже добре звучить і швидше за все десь є обман, але його немає. Подібна співпраця дуже вигідно всім сторонам. Саме цей момент ми хотіли б розібрати разом з Вами, щоб розвіяти всі сумніви.


Інтернет магазин. В першу чергу, вигода для продавців полягає в тому, що товар не затримується довго на полицях, а це дуже важливо. Якщо товар погано купують на нього можна поставити хороший відсоток кешбека і пропозиція стане вигідніше і доступніше адже, погодьтеся, що найчастіше ми відмовляємося від покупки саме тому що не можемо собі її дозволити. Також, інтернет-магазину не потрібно витрачатися на маркетологів і вигадувати все нові і нові способи заманити покупця до себе. Вони просто роблять співпрацю з cashback сервісом і знімають з себе турботи з пошуку та залученню клієнтів. А як ми всі прекрасно знаємо, вартість реклами спочатку закладається в ціну товару і становить значну частину. Але реклама може і не окупитися, адже ніхто напевно не знає скільки клієнтів вона приверне. А у випадку з кешбек все інакше – клієнт вже отримав замовлення і тепер можна спокійно повернути йому частину коштів, які не були витрачені на рекламу.


Компанія, що надає повернення коштів. Добре, ми розібралися, що для інтернет-магазину це вигідно, але в чому вигода полягає для самих сервісів? Як ми вже з’ясували, вони перекладають завдання по залученню клієнтів з інтернет-магазинів на себе. Невже cashback сайтам вистачає одержуваних відрахувань на рекламу (яка коштує дуже недешево) і ще на виплати клієнтам? Секрет тут у тому, що витрачати на рекламу нечувані суми зовсім і необов’язково, прекрасно працює «сарафанне радіо». Люди самі рекламують сервіси кешбек, якими користуються, своїм друзям і знайомим. Адже посудіть самі, реєстрація безкоштовна, займатися шопінгом вдома за комп’ютером просто, а частину витрачених грошей легко повертається на карту. Це ж просто мрія! До того ж, Ви напевно будете користуватися цим лайфхаком постійно, почнете купувати все більше товарів різних видів саме в інтернет-магазинах, щоб завжди отримувати частину грошей назад. Виходить, що клієнти власноруч роблять безкоштовну рекламу і роблять все більше покупок просто тому що це вигідно. В результаті, сам сервіс витрачає лише необхідний мінімум для підтримки популярності бренду, а зростання кількості клієнтів і здійснення придбань відбувається саме по собі. Тому тих відсотків, які виплачують інтернет-магазини з лишком вистачає і на відрахування клієнтам, і на зарплати співробітникам, і на підтримку роботи самого сайту.


Покупець. Інтернет-магазин і кешбек сервіс залишаються в плюсі ​​після здійснення угоди, це зрозуміло, але чи вигідно це кінцевому покупцеві? Отже, якість товару не змінюється, умови покупки, гарантійного та сервісного обслуговування також не змінюються. Клієнт отримує точно такий же товар як і всі. Тоді може є нюанси з реєстрацією в сервісі? Вам знадобиться всього пара хвилин, щоб зареєструватися. Це повністю безкоштовно, не потрібно переходити по купі рекламних посилань або чекати поки передзвонить оператор. Так що і тут підступу немає, Ви нікому нічого не винні за реєстрацію та користування сервісом. При замовленні товару буде сплачена саме зазначена на сайті ціна і ніяких додаткових комісій, пов’язаних з кешбеком немає. Потім потрібно лише дочекатися, поки обіцяний відсоток буде зарахований на баланс в особистому кабінеті, звідки гроші можна вивести зручним способом. Виходить, що клієнт теж залишається в плюсі, якщо використовує надійний cashback сервіс.


Способи отримання кешбека

Добре, ми з’ясували, що обману тут немає і користуватися Кешбек сервісами дійсно вигідно. Тепер давайте докладніше розберемося як саме зробити покупку, щоб таки отримати повернення коштів і як гроші потім вивести на свій рахунок або перевести в готівку.


Почнемо з того, що робота з різними cashback сервісами може відрізнятися. Якщо описати загальний алгоритм, то він досить простий:

 1. Зареєструватися в кешбек сервісі;
 2. Визначитися з магазином і товаром;
 3. Здійснити покупку;
 4. Отримати кешбек.

Cashback сервіси співпрацюють з різними магазинами і на різних умовах. У одного сервісу може бути більше пропозицій, а в іншого більш вигідний відсоток, тому слід заздалегідь ознайомитися з пропозиціями і вибрати найбільш підходящий для Вас варіант.


Процес реєстрації практично однаковий для всіх сайтів і не відрізняється від подібної процедури на будь-якому іншому сайті. Буде потрібно лише електронна пошта та пара хвилин Вашого часу. На сайті створиться аккаунт, на пошту прийде лист, в якому буде посилання для активації облікового запису. Після переходу за посиланням аккаунт буде активований і готовий до роботи. Якщо Вас при реєстрації попросять щось оплатити, то слід насторожитися, це можуть бути шахраї. Винятком є ​​лише верифікація банківської карти, коли з неї знімаються пару гривень, а потім повертаються назад, щоб підтвердити, що карта дійсно Ваша і готова до роботи.


Тепер все готово до шопінгу. Ви знаходите потрібний магазин в списку на сайті кешбек сервісу і натискаєте на нього. Після переходу Ви зможете ознайомитися з докладними умовами і відсотками відрахувань на сторінці магазину. Тут же знаходите кнопку «Перейти в магазин» або «Купити з кешбеком» і натискаєте. Тепер Ви опинилися на сайті інтернет-магазину і можете сміливо здійснювати покупки. При натисканні на кнопку «Купити з кешбеком» сервіс передав магазину інформацію, що користувач «від нього» і тепер магазин врахує Ваші покупки і проведе відповідні відрахування. Це був перший і не найпростіший спосіб.


А ось другий приємніше, адже для нього потрібно лише один раз встановити в браузері додаток Вашого сервісу і він сам буде показувати, коли послуга повернення коштів доступна. В цьому випадку не обов’язково переходити на сайт сервісу і шукати там потрібний магазин. Додаток автоматично передаватиме продавцеві інформацію про те, що за Ваші покупки має бути кешбек.


Є ще третій варіант, коли Ви спочатку знаходите товар, що Вас зацікавив, копіюєте посилання на нього з адресного рядка браузера вгорі. Потім вставляєте це посилання в спеціальне поле на сайті cashback сервісу і натискаєте на кнопку «Купити з кешбеком». Після цього відбудеться перехід на сторінку товару на сайті інтернет-магазину, де Ви зможете його оплатити.


Покупки зроблені, настав час отримати кешбек. Різні сервіси пропонують різні способи виведення грошей. В основному до них відносяться:

 • банківська карта Visa, MasterCard;
 • електронний гаманець WebMoney, QIWI, Яндекс.Деньги, PayPal;
 • мобільний рахунок;

Важливо. У більшості Кешбек сервісів існують обмеження по сумі і строках виведення коштів. Пов’язано це з тим, що щохвилини відбувається така величезна кількість покупок, що технічно вкрай складно і дорого реалізувати миттєвий виведення коштів після кожного замовлення. І це при тому, що кількість інтернет-покупок зростає щодня і вартість реалізації прагнула б до нескінченності. Тому інтернет-магазин проводить відрахування cashback сервісу з певною періодичністю (потрібен час на обробку даних, прорахунок всіх відрахувань, проведення транзакцій всередині магазину), а не відразу після замовлення. Через це і сам сервіс виробляє виплату пізніше і після досягнення певної мінімальної суми на балансі Вашого облікового запису. Все це дозволяє знизити навантаження на систему, завдяки чому вона може нормально працювати. До того ж, комісію за виведення коштів на Ваш рахунок оплачує компанія і їй не вигідно проводити багато дрібних транзакцій, так як на цьому теж можна збанкротитися. Обов’язково варто врахувати ці обмеження при виборі сервісу повернення коштів.Кешбек сервіси України

З принципом роботи кешбек сервісів ми вже розібралися, але давайте перейдемо від теорії до практики. Очевидно, що послуга повернення коштів з шопінгу швидко набирає популярність і багато людей вже зараз не уявляють собі шопінг без Кешбек. Природно, що популярність послуги привела в появі величезної кількості компаній, які її надають. Багато з них є міжнародними і дають можливість отримати повернення коштів при покупці в закордонних магазинах.


Як вибрати Кешбек сервіс?

Вибирати кешбек сервіс в Україні потрібно дуже уважно, так як можна звернутися до шахраїв, які заберуть собі всі Ваші відрахування. Ось основні моменти, які варто врахувати при виборі:

 • Довіра і надійність. Обов’язково ознайомтеся з відгуками про компанію в інтернеті і складіть свою думку. Так, негативні відгуки будуть в будь-якому випадку, але якщо їх занадто багато, то це тривожний дзвіночок.
 • Партнери компанії. Уважно ознайомтеся з магазинами і партнерами сервісу. Краще підібрати компанію з максимальною кількістю найбільш вигідних пропозицій.
 • Зручність. Користування сервісом повинно бути максимально простим і зрозумілим. Бажано, коли є можливість купити товар кількома способами на випадок, якщо один з них дасть збій.
 • Мінімальна сума виводу. Обов’язково уточніть цей момент. Зазвичай, мінімальна сума виводу коливається в районі 8-10 $.
 • Швидкість зарахування коштів. Чим швидше тим краще. Компанії, які заявляють дуже великі терміни стоять більш уважного вивчення на предмет надійності.

На даний момент лідерами в Україні є Letyshops і ePN. Саме про них ми і розповімо далі.


Letyshops (Летішопс)

Кешбек сервіс Letyshops (Летішопс) є одним з найпопулярніших на території СНД. На момент написання цього матеріалу кількість його партнерів налічувало 1886 магазинів, 540 з яких є Українськими. Звичайно, що така велика кількість пропозицій позитивно позначилося на популярності компанії, адже краще один акаунт, ніж десять.


Якщо говорити про розміри виплат, то тут середні показники по ринку. Наприклад, в Розетці відсоток зворотних коштів може досягати 5,2%, в Аліекспресс може досягати 6,5%, в eBay до 1,95%. При цьому мінімальна сума виводу коштів 8 $, що є нормою для подібних сервісів.За 4 роки існування компанії її послугами встигли скористатися понад 8,5 млн осіб. Вони здійснили близько 37 млн покупок і отримали кешбек сумарно більше, ніж на 1 млн доларів. Також надійність компанії підтверджує 31 тис відгуків, залишених задоволеними і не дуже клієнтами.


До зручності використання можна віднести наявність сайту, на якому можна і потрібно уважно ознайомитися з інструкцією, щоб уникнути помилок і втрачених кешбек. Також клієнтам доступно мобільний додаток і розширення для браузера. Особливо заповзятливі можуть скористатися реферального програмою і отримати бонуси за приведених друзів.


Важливо. Уважно ознайомтеся з інструкцією по використанню на сайті. Навіть якщо Ви вже користувалися іншими сервісами це не буде зайвим.


Кэшбэк ePN

Кешбек сервіс ePN заслужено займає своє місце серед лідерів ніші. Компанія працює з величезною кількістю партнерів по СНД і всьому світу, серед них п’ять найбільших торгових майданчиків світу. На момент написання цього матеріалу кількість партнерів сервісу налічує близько 700 магазинів.


Популярність сервісу обумовлена дещо більшими виплатами, ніж в середньому по ринку. Так, в Розетці відсоток зворотних коштів може досягати 4%, в Аліекспресс може досягати 6%. Додатково на сайті ePN є розділ з товарами, що підпадають під дію підвищений кешбек.Що стосується мінімальної суми виведення коштів, то для електронних гаманців це 0,2 $ (PayPal від 8 $). На карти російських банків можна виводити від 9 $ за раз, а ось на карти іноземних банків можна перевести за раз мінімум 100 $. Це пов’язано з тим, що комісію за переказ повернутих коштів здійснює сама компанія ePN. Це вимушений захід, щоб не розоритися на незліченних транзакціях.


Скористатися послугами компанії можна через офіційний сайт, також є розширення для браузера і мобільний додаток. Реферальная програма дозволить привести друзів і ще й заробити на цьому зайву копієчку.


Важливо. Обов’язково ознайомтеся з інструкцією по використанню сервісу на офіційному сайті. Адже в разі виникнення проблем, відповідь від служби підтримки можна чекати довго.


Кешбек АліЕкспресс

Кешбек на Аліекспресс є дуже популярною послугою, так як кількість відвідувачів вже перевалило за 5 млн осіб в день. Люди йдуть на AliExpress, щоб заощадити, а послуга повернення коштів тільки сприяє цьому. Тому практично всі cashback сервіси хочуть працювати з цим магазином і отримати доступ до найбільш вигідними умовами і акціям. У свою сама торгова площадка навіть створила категорію з 90% кешбек, в яку безперечно варто заглянути.


Головним мінусом кешбека з Аліекспресс є тривала затримка при виведенні коштів. У торговельного майданчика є своя система захисту покупців, так що доведеться дочекатися поки посилка дійде (підтвердити отримання) і поки пройде термін повернення. До цього моменту гроші до Вас не прийдуть і доведеться почекати від 2 тижнів до кількох місяців.Потрібно бути дуже уважним при виборі кешбек сервісу для AliExpress в Україні. Величезна кількість партнерів майданчики змушує нас уважніше до них придивлятися і заздалегідь все вивчити. Ми рекомендуємо користуватися перевіреними сервісами, навіть якщо відсоток повернення у них невисокий.


Кешбек Розетка

Кешбек на Розетці теж набуває все більшої популярності. Rozetka давно вийшла за рамки інтернет-магазину і стала маркетплейсом на який заходить 1,5 млн людей в день. Це дозволило значно розширити асортимент продукції, серед якої тепер одяг, взуття, побутова хімія і товари для дому, їжа і багато іншого.


І на самій Розетці і на сайтах сервісів Ви можете дізнатися який відсоток повернення у якої категорії. Значення коливаються від 0,3% до 5,2% і це не рахуючи різних акцій, при яких відсоток повернення додатково підвищується.

Важливо. Кешбек з Розетки не прийде, якщо буде активований промокод.1,2 млн одиниць товарів з Розетки доступні для покупки з кешбек через сайти численних партнерів. Зазвичай термін зарахування коштів становить від 10 до 25 днів. Зверніть на це увагу при виборі кешбек сервісу в Україні. Ми не радимо довіряти свої гроші маловідомим компаніям, які затримують виплати на більший термін.


Сайти з cashback програмою

Сотні українських магазинів вже підтримують послугу cashback і співпрацюють з багатьма популярними сервісами. Причому відсоток повернення може дуже сильно коливатися і підскакувати аж до 90%. Деякі з них надають особливі умови, на кшталт кешбек у вигляді фіксованої суми, а не відсотка. Наприклад, при покупці ноутбука від 10 000 грн інтернет-магазин виплачує 200 грн і т.п. Пропозиції по кешбеку в Україні дуже різноманітні і постійно доповнюються новинками. Магазини регулярно проводять різноманітні акції, які дозволяють додатково збільшити відсоток повернення.


Крім магазинів можна також отримати кешбек з:

 • покупки квитків на транспорт;
 • бронювання і оренди житла;
 • оплати страховки;
 • оплати мовних курсів;
 • придбання концертних квитків;
 • замовлення доставки їжі;
 • підписки на інтернет-сервіси.